Zpět

RNDr. Pavla Tůmová, Ph.D.

Lídr kandidátky pro volby do zastupitelstva obcí - podzim 2014
RNDr. Pavla Tůmová, Ph.D. (40)
je bioložka a pracuje v základním biomedicínském výzkumu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Bydlí s manželem a třemi dětmi v ulici Na Jezerách, na krčském okraji Libuše. Poprvé v polistopadové době se jí podařilo sestavit kandidátku KDU-ČSL a nezávislých osobností v Libuši a Písnici.
Společným tématem lidí, kteří se přihlásili k této kandidátce, je především zachování zelených ploch v katastru Libuše a Písnice (např. pole za ústavy Akademie věd), rozvoj zanedbaných čtvrtí (chodníky, komunikace, úklid) a nastavení strategického plánování městské části podle nabídky v nových pražských operačních programech EU, čehož zatím MČ Libuš nevyužívala.
Pavla Tůmová je aktivní v rámci pražské organizace KDU-ČSL jako předsedkyně Pražského sdružení žen, čtvrtým rokem pořádá cyklus seminářů na rodinná a sociální témata (pěstounská péče, hospicová péče v Praze, sladění práce a péče o rodinu, regulace hazardu a lichvy, atd.). Pomáhá také jako dobrovolník Charity ČR, kde se věnuje fundraisingu pro dobročinné účely, jehož výtěžek pomohl v minulých letech občanským sdružením a zařízením sociální péče v Libuši a Kamýku. Pro školu, kam chodí její děti, založila a rozvíjí projekt Bezpečná cesta do školy a ekologické soutěže.